Povedzme si nahlas: Ľuďom sa nechce robiť

od autora: | 4. augusta 2015

ludom sa nechce pracovat, mlmČi sa nám to páči alebo nie, môžeme si povedať nahlas, že ľuďom sa nechce robiť. A rovnaký názov článku zvolil aj redaktor nemenovaného denníku. Poviem vám, prečo si to myslím ja.

Stačí si prečítať pár diskusií na internete a všimnete si jednu vec. Drvivá väčšina ľudí sa len sťažuje. Sťažujú sa na všetko. Keď vonku prší, chcú aby svietilo slnko, keď je teplo, chcú dážď, že je málo práce, že nemajú istoty, že ich oklamal ten a ten, aká je na svete nespravodlivosť, a pod. Mohol by som pokračovať celý deň.

Prípadne keď sa ľudia medzi sebou rozprávajú, bavia sa hlavne o problémoch. Ak chcete k nim zapadnúť, musíte sa baviť ich rečou, t.j o problémoch.

Všimli ste si, že ľuďom, ktorým sa nechce robiť, nemajú radi vo svojej spoločnosti aktívneho človeka? Doslova by vás ukameňovali a snažia sa robiť všetko preto, aby vás stiahli dole.

No a týmto ľuďom skúste ponúknuť nejakú príležitosť. Akonáhle prídu na to, že je k tomu potrebná aktivita, začne ďalšie kolo výhovoriek. Napr. to nefunguje, keby to fungovalo, robil by to každý a pod.

Počuli ste to už? Vy možno nie, ale ja áno. Prípadne hľadajú možnosti, ako sa vyhnúť aktivite a snažia sa hľadať cestičky, ako by to mohlo ísť ľahšie.

Mnoho ľudí neznesie tlak a reakcie týchto ľudí a s MLM podnikaním skončia.  A veľa krát si podobné reči sami osvoja a začnú ich tiež používať. Z ľudí, ktorí chceli v živote niečo dosiahnuť a posunúť sa dopredu, sa stali ďalší sťažovatelia.

Tým, že sa zaradíte medzi ľudí, čo sa večne sťažujú, nikomu nepomôžete. Ani sebe nie. Prečo robiť zo seba obeť, keď môžete byť víťaz? Stojí vám to za to?

Ak niekomu ide o to, aby bol obeťou, na to sa netreba snažiť.

Mňa vždy zaujímalo, prečo sa ľudia len sťažujú ale pritom neplánujú nič urobiť, aby sa mali lepšie. Každopádne vyhovárať sa v dnešnej dobe je veľmi populárne.

Je síce pravda, že budete stretávať rôznych ľudí pri budovaní vášho MLM podnikania. O tom som aj napísal článok Aké typy ľudí budete stretávať pri budovaní MLM podnikania?

No je len na vás, ako sa k názoru týchto ľudí postavíte vy. Váš postoj rozhodne, či v MLM vôbec niekedy uspejete alebo nie. Ľudia čo sa sťažujú žijú vo vlastnom svete a vy nemusíte patriť do ich sveta. Vytvorte si vlastný svet s ľuďmi, ktorí budú podobného zmýšľania ako vy.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, alebo ma osobne kontaktujte.

Ak rozmýšľate, že sa do MLM podnikania pustíte, neváhajte ma kontaktovať alebo kliknite na spolupráca.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *