Aké typy ľudí budete stretávať pri budovaní MLM podnikania?

od autora: | 5. mája 2015

895440_25440966Mnoho ľudí sa na mňa poslednú dobu obracia s radou, ako niekoho presvedčiť na spoluprácu v MLM, alebo ako osloviť na príležitosť toho a toho. Pritom neriešia potreby ľudí, alebo či daný človek niečo hľadá.

MLM nie je o presviedčaní niekoho na spoluprácu a ani o zháňaní ľudí. MLM je o výbere.

Vy sami si vyberáte svojich spolupracovníkov a musíte rešpektovať záujmy a rozhodnutia ľudí. Nie každý s kým si viete predstaviť spoluprácu sa vám hodí do podnikania a príjme vašu ponuku. Toto je dobré uvedomiť si hneď na začiatku vášho podnikania.

Aké typy ľudí budete stretávať pri budovaní MLM podnikania?

Existuje niekoľko typov ľudí, ktorých určite stretnete pri budovaní vášho MLM podnikania:

 1. typ: Ľudia čo sú vyslovene proti MLM podnikaniu.

Ani nevedia prečo, ale sú proti. Oni sú vlastne proti všetkému, čo sa vymyká bežnému správaniu ľudí. Je jedno s akou príležitosťou za nimi prídete, ich odpoveď bude vždy NIE. Pre vás je tento typ ľudí strata času.

 1. typ: Ľudia, čo nie sú vyslovene proti MLM, ale zažili negatívnu skúsenosť.

Negatívnu skúsenosť či už so samotným MLM podnikaním, alebo s niekým, kto ich oklamal, niečo im nútene predal a pod. Týmto ľuďom bolo citovo ublížené, ale dá sa s nimi pracovať. Chce to len čas a musia vedieť a cítiť, že im chcete úprimne pomôcť.

 1. typ: Ľudia, ktorí sa tvária, že vedia o čom MLM je, ale tento obor zámerne hania a pritom si budujú na ňom svoje vlastné MLM podnikanie.

Osobne som to zažil na vlastnej koži. Mal som jedno obchodné stretnutie  a na ňom dvoch cudzích ľudí. Jeden z nich začal haniť obor MLM a preto som ho slušne poslal preč. Po ňom odišiel aj druhý záujemca. Na druhý deň som od človeka, ktorý hanil MLM dostal email, že má pre mňa super MLM príležitosť. Viete si asi domyslieť, ako to skončilo. Slušne som jeho ponuku odmietol.

Osobne si myslím, že tento typ človeka v MLM nemá šancu uspieť. Pre nich slovo etika a úcta voči iným ľuďom z MLM nič nehovorí.

 1. typ: Ľudia, čo absolútne nemajú ani potuchy, čo MLM je.

Ak im dokážete jednoducho a jasne vysvetliť svoju MLM príležitosť s ohľadom na ich potreby, bude sa vám s nimi dobre spolupracovať.

 1. typ: Ľudia, čo o MLM počuli, ale nerozumejú tomu.

Proste im nik doteraz nedokázal jasne vysvetliť o čom MLM podnikanie je, alebo sa vysvetleniu sami bránili a bránia.

 1. typ: Ľudia, ktorí vedia čo MLM podnikanie je, rozumejú mu, ale tento druh podnikania ich neláka.

Treba rešpektovať ich rozhodnutie a je veľká pravdepodobnosť,  že budú aspoň vašimi zákazníkmi.

 1. typ: Ľudia, ktorí vedia čo MLM podnikanie je a chcú v MLM podnikať.

S týmito ľuďmi, to bude najjednoduchšie. Tu ide len o to, či im v očiach zarezonuje vaša MLM príležitosť.

Aké typy ľudí by ste chceli mať vo svojej skupine vy?

Pamätajte,  že MLM podnikanie nie je pre každého. Preto stretnete rôzne typy ľudí, ktorí hľadajú MLM príležitosť, alebo MLM vôbec nemusia. S tým vy nič neurobíte, ale dopredu sa na to pripravte.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

4 názory na “Aké typy ľudí budete stretávať pri budovaní MLM podnikania?

 1. Tereza

  Blahopřeji, Danieli!! Opravdu excelentně vyjádřeno. Jsem ráda, že jsem Vás poznala a přeju Vám všechno dobré 🙂

 2. Dagmar

  Pane Daniel jsem ráda , že jsem na Facebooku natrefila na Vás a na Vaše články.Potvrdil jste mi na 100 % to co slyším na naších školeních a podrobně jsem se dozvěděla vše o MLM. Děkuji 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *