Tajomstvo: Nepotrebujete kontaktovať všetkých!

od autora: | 15. marca 2013

kontaktovatV tomto článku  sa podelím o pár skúsenosti s kontaktovaním ľudí.

Na začiatku ste si určite položili otázku, komu svoju príležitosť vôbec ponúknete. Niekto má problém si spomenúť na pár ľudí a niekto by svoju príležitosť povedal všetkým. No ani jeden prístup nie je úplne správny.

Každý z nás pozná niekoho, kto už dosiahol úspech v nejakej oblasti, či je to už v zamestnaní, podnikaní, či športe. S týmito ľudmi treba začať.  Lenže máme tendenciu selektovať ľudí a rozhodovať za druhých. Ten je úspešný, ten je taký, ten  má veľa peňazí, ten to nepotrebuje. Úlohou MLM netvorkéra nie je súdiť a rozhodovať za druhých. Úlohou MLM netvorkéra je ľudí inšpirovať. Vyzdvihnúť kladné a silné stránky. Pomáhať a viesť ľudí k úspechu. Úspešný MLM netvorkér preberá zodpovednosť a stáva sa lídrom.

Ak plánujete osloviť každého, zamyslite sa akých obchodných partnerov chcete mať vo svojej skupine. Väčšina ľudí žije tak, že po práci si sadá k televízoru, otvoria si pivo alebo víno, prípadne sadajú za facebook alebo pokec a komunikujú s ľudmi, ktorí majú podobné ciele a plány v živote ako oni. Popri tejto činnosti zaspia, zobudia sa ráno, kto stihne naraňajkuje sa a idú do práce. V práci si porozprávajú zážitky, ktoré videli v TV alebo počuli v rádiu. Po práci prichádzajú domov a kolotoč sa opakuje od pondelka do piatka. V piatok vedia, že ide víkend a že môžu ísť do kina alebo na zábavu. Pri týchto činnostiach  chcú zabudnúť na svoje problémy, ktoré majú a že ich niekto vyrieši za nich.  Títo ľudia nemajú ciele a nie sú vhodní pre prácu v MLM. Oni síce MLM príležitosť veľmi potrebujú, ale ešte o tom nevedia. Vy ich nepotrebujete, to oni potrebujú vás.

Úspešní MLM netvorkéri si vyberajú koho oslovia a s kým budú spolupracovať. S akými ľudmi budete spolupracovať, taký budete mať úspech.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Názor na “Tajomstvo: Nepotrebujete kontaktovať všetkých!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *