Ako sa stať lídrom v MLM

od autora: | 8. marca 2013

lider_mlmStať sa lídrom v akomkoľvek obore nie je jednoduché. Taktiež vybudovať seba ako lídra v MLM podnikaní si vyžaduje sústavnú prácu na sebe. V každom odvetví sa nájdu ľudia, ktorí sú odborníci. Lenže odborník ešte nemusí byť líder.

Líder je človek, ktorý ma vízie, ktorého ostatní nasledujú. Má prehľad, dokáže viesť ľudí, má ciele a pracuje na ich dosahovaní. V MLM podnikaní je nutné, aby vyrastali noví lídri, pretože bez lídrov nemôže byť duplikácia. Bez duplikácie sa nemôže rozširovať sieť. To je podstata MLM.

Ako sa stať lídrom

Dobrou správou je, že lídrom sa môže stať každý. Dá sa to naučiť. Čo je teda potrebné spraviť, aby ste sa stali lídrom?

 • napísať si svoje ciele a postupnosť krokov ako ich dosiahnuť
 • sústavne sa vzdelávať v obore MLM, sledovať trendy
 • pravidelne ukazovať plán MLM spoločnosti potencionálnym obchodným partnerom
 • pomáhať svojim obchodným partnerom
 • pravidelne sa zúčastňovať vzdelávacieho systému MLM spoločnosti
 • čítať knihy na rozvoj osobnosti
 • naučiť sa plánovať a zadeliť čas
 • ísť príkladom v maloobchodnom obrate aj v sponzorovaní nových obchodných partnerov
 • stretávať sa s úspešnými ľudmi pôsobiacich v MLM podnikaní ale aj mimo MLM podnikania
 • byť vytrvalý

Stať sa lídrom nie je možné za jeden deň. Preto ak sa vám hore uvedené  body javia pre vás ako náročné, pravdepodobne sa do ich realizácie vôbec nepustíte a zákonite nemôžete ani uspieť v MLM podnikaní. Toto treba zobrať ako fakt. Ak však máte to šťastie, že vaša sponzorská línia je aktívna, bude sa vám venovať a lídrom sa stanete rýchlejšie.

V MLM podnikaní majú najväčšiu šancu na úspech tí, ktorí  už v zamestnaní, alebo v klasickom podnikaní dosiahli úspech. Taktiež to môžu byť športovci, ktorí sú naučení na pravidelnosť tréningov a vedia, že musia tvrdo pracovať. Ak náhodou, nepatríte ani do jednej spomínanej skupiny, vôbec sa tým netrápte. Sústavnou prácou a trpezlivosťou sa môžete dopracovať k veľkému úspechu v MLM aj vy.

Ak sa chcete stať lídrom, musí byť jedným z vašich cieľov úspech vašich obchodných partnerov. Buďte pripravení na to, že musíte najskôr dávať a potom môžete začať dostávať.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Názor na “Ako sa stať lídrom v MLM

 1. Fero

  V našej spoločnosti najlepší distribútor sa hovorí že on sa do produktoch ani nevyzná, svojho sponzora sa pýta čo to má a potom je prekvapený: To aj také máme. Samozrejme on ľudom hovorí o príležitosti a ľudí to viac zaujme, ako keby hovoril len o ponuke produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *