Princíp duplikácie v MLM

od autora: | 3. mája 2013

duplikacia_mlmDuplikácia v MLM podnikaní je veľmi dôležitá. Bez duplikácie MLM podnikanie žiaľ nevybudujete. Veľa ľudí nerozumie princípu duplikácie.  Čo to vlastne duplikácia je ?

Legendárny podnikateľ John Paul Getty zrejme najvýstižnejšie opísal princíp duplikácie, keď povedal: „ Radšej zarobím 1% na pracovnej sile 100 ľudí, než 100% svojím vlastným snažením.“

Úlohou ľudí, ktorí podnikajú v MLM je naučiť veľké množstvo ľudí robiť jednoduché veci po dlhú dobu.

Len podnikatelia majú možnosť využívať výhody duplikácie a získavať príjmy zo snaženia iných ľudí.

Vy ste vzorom

Duplikácia znamená aj zodpovednosť. Funguje to aj v rodine: deti najprv preberajú všetky spôsoby rodičov a úplne nekriticky napodobňujú len to, čo počujú a vidia. Aj v MLM podnikaní funguje duplikácia obdobným spôsobom. Ak tvrdíte o produktoch alebo o MLM podnikaní niečo nepravdivé, aj vaši obchodní partneri budú rozširovať nepravdivé informácie. Ak nie ste spoľahlivý a ochotný pomáhať druhým, duplikovať to budú aj vaši obchodní partneri. Ak hľadáte len zákazníkov pre produkty MLM, budú tak postupovať aj vaši obchodní partneri a hľadať tiež len kupujúcich. V dôsledku toho sa vaša organizácia bude sotva zväčšovať. Preto by ste mali vždy myslieť na to, že ako vzor pre vašich obchodných partnerov nesiete veľkú zodpovednosť za to, čo sa deje vo vašej organizácií.

Zlaté pravidlo – Jednoduchosť

Pokiaľ ide o duplikáciu, platí zlaté pravidlo: „Vždy jednoducho!“

Musíte si ujasniť, že úspech celého procesu duplikácie závisí od toho, či sa vám podarí odovzdávať informácie správne, úplne a zrozumiteľne ďalej svojim obchodným partnerom. Vaši obchodní partneri musia pochopiť, čo im chcete povedať.

Úspech vašich obchodných partnerov  sa dostaví len vtedy, keď si ozrejmíte najdôležitejšie pravidlá budovania tímu a duplikácie:

  • Trénujte svojich obchodných partnerov, ako majú efektívne viesť svoje MLM podnikanie
  • Trénujte svojich obchodných partnerov, ako majú trénovať iné osoby, aby efektívne viedli MLM podnikanie

Ak sa budete držať týchto zásad, vytvoríte si predpoklady na vybudovanie vašej finančnej a osobnej slobody. Vašim cieľom musí byť to, aby vaši obchodní partneri boli čo najskôr schopní samostatne pracovať.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *