Nerobte tieto chyby! Toto nie je cesta k úspechu v MLM

od autora: | 27. mája 2015

uspech-mlmStále narážam na to, ako veľa ľudí robí stále tie isté chyby a hľadajú skratky, ktoré by ich priviedli rýchlejšie k úspechu v MLM.

Ale v MLM žiadne skratky neexistujú. Tak prečo ich väčšina ľudí stále hľadá?

V tomto článku sa dozviete,  ktorých chýb sa dopúšťa mnoho ľudí podnikajúcich v MLM a pritom o tom ani nemusia vedieť.

Takto to veru nepôjde. Je to len strata času.

Pokiaľ v MLM chcete uspieť, budete sa musieť zmieriť s istými skutočnosťami:

Zabudnite na rýchly zárobok

MLM nie je o rýchlom zárobku. Bez práce už vôbec nie. MLM je podnikanie ako hociktoré iné. Preto bude potrebné si úspech odmakať a bude to istú dobu trvať. Nie nadarmo sa hovorí: „Bez práce nie sú koláče“. V MLM toto platí dvojnásobne.

„Nic se neděje, dokud někdo něco neprodá.“ Mary Kay Ash

Uspejem aj keď sa nebudem vzdelávať

Je až smutné, koľko ľudí si toto myslí. V MLM bez pravidelného vzdelávania ďaleko nedôjdete. Áno, sedieť doma je pohodlnejšie, ako niekde ísť a ešte náhodou v zlom počasí. Vy si musíte uvedomiť, či v MLM chcete zarobiť a dlhodobo zarábať alebo to beriete len ako zábavu a chvíľkovú záležitosť.

Pokiaľ sa nechcete vzdelávať a plánujete sedieť doma, MLM radšej nechajte tak. Pomôžete tým nielen sebe ale aj ľuďom,  ktorí toto podnikanie budujú správne. Tiež tým pomôžete aj tým ľuďom, ktorých by ste do MLM podnikania priviedli, ale vašim príkladom by v podnikaní neuspeli.

„Formální vzdělání vám dovolí najít práci a přežít v rámci, který vám někdo nastavil. Sebevzdělávání vám umožní jít za štěstím cestou, kterou cítíte jen vy.“ Jim Rohn

Budete musieť sa vedieť postaviť za svoje podnikanie

Tento bod bude vo veľkej miere rozhodovať, ako sa vám bude v MLM podnikaní dariť. Mnoho ľudí hovorí a robí všeličo, ale nestoja si za tým. Nevedia si svoje podnikanie obhájiť pred ostatnými. Sami sú plní pochybností a preto im ich okolie neverí ani nos medzi očami.

„Nenechte, aby vás ovlivňovaly názory jiných lidí. Sněte, a ostatní vás budou mít za blázny. Dosáhněte svých snů, a ostatní vás budou považovat jen za štístka. Navyšte své bohatství, a ostatní vás budou považovat za chamtivce. Nevěnujte tomu žádnou pozornost a nikdy nic nevysvětlujte. Oni to stejně nepochopí.“ Robert G. Allen

Etika v MLM mi nič nehovorí

Ohľadne tohoto bodu som napísal článok Ako je to so vzájomným rešpektom ľudí podnikajúcich v MLM. Žiaľ mnoho ľudí to stále nechápe a veľa ľudí sa tomu vyslovene bráni. Svojím správaním kazia meno MLM. Pritom netreba veľa. Len vzájomná úcta a tolerancia voči sebe.

„MLM nabízí větší hodnotu než běžné podnikání. Jde o byznys lidí, kteří si vzájemně pomáhají, aby si společně a nedílně splnili své sny.“ Robert Kiyosaki.

Toto bolo len pár bodov, ktoré keď sa nebudú brať do úvahy, bude len pribúdať počet neúspešných ľudí, ktorí v MLM nezarábajú a nedosahujú výsledky. Ku ktorým ľuďom chcete patriť vy?

Všetky vyššie popísané body viac menej súvisia so vzdelávaním. Nech robíte čokoľvek a nemusí to byť práve MLM, pokiaľ budete chcieť uspieť, vzdelávať sa budete musieť. Je to síce nepopulárna činnosť, ale o úspechu rozhoduje vykonávanie práve tých nepopulárnych vecí.

Budem rád, ak sa v diskusií pod článkom podelíte o svoje chyby, ktoré ste v MLM podnikaní urobili. Prípadne ak plánujete začať s MLM podnikaním a neviete ako na to, neváhajte ma kontaktovať.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

2 názory na “Nerobte tieto chyby! Toto nie je cesta k úspechu v MLM

 1. pete

  MLM to je iba otravovanie ludí,najhoršie na tom je že ked potrebuješ zohnať ludí do biznisu zacínas s rodinou ,priatelmi známimi a nakoniec ked oni odskočia tak ich stratís a to je zle už pred 20 rokmi isla v cechách hra o peniaze MLM ked som stretol známeho y čiech povedal mi ako to skinčilo ,dobre som sa zasmial pocedal JOO to u nas to bylo ,tí so byly první se omastili a tí co byly poslední si pískaly je to pravda je to pavúk ktorý ma krátku životnosť a zanecháva po sebe smutné následky 😥

  1. Dušan Daniel

   Dobry den. MLM vobec nie je o otravovani ludi. To len mnoho ludi, co do MLM vstupuju len kvoli peniazom otravuju ludi okolo seba. Sam v prispevku spominate spojenie hra o peniaze MLM. Vy pritom ani neviete, ze hovorite o lietadle, ktore sice skoro vzdy vzlietne ale rychlo aj pristane. Toto ale nema nic spolocne s MLM.
   Najuspesnejsia MLM na svete funguje uz 57 rokov. Myslite, ze je to kratka doba?
   Smutne nasledky za sebou nechava lietadlo a pyramida. A kto nepouziva sedliacky rozum a ide mu len o rychle zarobenie penazi, ten si ine ako smutny nasledok nezasluzi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *