Ako je to so vzájomným rešpektom ľudí podnikajúcich v MLM

od autora: | 10. septembra 2014

895440_25440966Čím ďalej, tým viac sa zamýšľam nad tým, ako je to so vzájomným rešpektom ľudí podnikajúcich v MLM. Existuje tu vôbec nejaký rešpekt medzi ľuďmi?

Mňa táto myšlienka napadá pravidelne, keď len tak sledujem niektorých diskutujúcich na facebooku, kde krvopotne presadzujú svoj názor, že len tá MLM spoločnosť v ktorej sú zaregistrovaní je tá správna a najlepšia. Často mi to pripadá ako na tržnici. Niekedy mám pocit, že slovo “rešpekt“ mnohým ľudom nič nehovorí.

Rešpektujte ľudí podnikajúcich v MLM

Čo tým slovom rešpekt mám na mysli? Poviem to z vlastnej skúsenosti. Každého kto sa už rozhodol podnikať v MLM rešpektujem. Keď mám s niekým obchodné stretnutie a zistím, že dotyčná osoba už v MLM podniká, pochválim ho. Viete prečo? Pretože tá osoba už pochopila a rozhodla sa, že zoberie svoj život do vlastných rúk. A po ďalšie, len schopní ľudia niekam vstupujú. Neschopní a nerozhodní nikam nevstúpia.

Ani nie je tak podstatné, ako dotyčná osoba v MLM pracuje, či MLM firma funguje seriózne, a pod. Dôležité je, že daná osoba sa s MLM podnikaním už stretla a je predpoklad, že už nejaké informácie o MLM má.

Keď sa vrátim k niektorým diskutujúcim na facebooku, tak ako sa správajú? Predbiehajú sa v argumentovaní, ktorá MLM firma je lepšia, ktorá má lepšie produkty, atď. Samé presviedčanie a argumentovanie. Samozrejme vždy sa treba orientovať cez fakty. Dnes hocikto prehlási, že to alebo ono je najlepšie. Papier a internet znesú všetko. Ale ide o správanie sa diskutujúcich.

Keď diskusiu číta osoba, ktorá sa len začína zaujímať o MLM a zbiera informácie, zisťuje, že väčšina ľudí len niekoho presviedča o svojej pravde. Pritom sa zamyslite, čoho sa ľudia pred vstupom do MLM boja? Že budú musieť niekoho presviedčať. A to nik nechce a o tom MLM vôbec nie je. Nezabúdajte, že každý má svoju pravdu.

Prejavme si navzájom väčší vzájomný rešpekt a všetci si tým v MLM podnikaní pomôžeme

Ľudia majú o MLM rôzne informácie a medzi ľuďmi sa šíria o MLM rôzne polopravdy až klamstvá. Všetky tieto názory niekde museli vzniknúť a niekde pramenia. No väčšina týchto názorov pramení od ľudí, čo už v MLM pôsobia, no MLM podnikanie nebudujú správne.

Povedzme si pravdu, veľa ľudí MLM podnikanie buduje nesprávne, prípadne spolupracujú nie s práve serióznou MLM firmou. Týchto ľudí väčšinou nepresvedčíte, že niečo robia zle, alebo že sa mýlia. Ak im ale preukážete rešpekt a podporíte ich v MLM podnikaní, väčšinou sa Vám otvoria dvere na bližšiu komunikáciu. Z mojej skúsenosti viem, že títo ľudia si nechajú skôr poradiť, ako tí, ktorým nepreukážete rešpekt. Pamätajte, líder rešpektuje.

Čím väčšie množstvo ľudí bude MLM podnikanie robiť správne a bude k ostatným ľuďom pôsobiacich v MLM preukazovať rešpekt, tým sa mienka o MLM podnikaní bude pomaly, ale isto zlepšovať.

Všetci sme na jednej lodi a mali by sme si navzájom preukazovať väčší rešpekt. Pomôžeme si tým navzájom.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem Vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *