9 výhod podnikania v MLM

od autora: | 15. februára 2013

výhody mlmUznávaný podnikateľ a investor  Robert Kiyosaki, autor svetového bestselleru Bohatý táta, chudý táta označil sieťový marketing ako „Biznis 21. storočia“. To ma inšpirovalo napísať o výhodách podnikania v MLM.

Výhody MLM podnikania

1. Nízke počiatočné náklady

Kto chce začať klasicky podnikať, potrebuje na to vysokú vstupnú investíciu.  Väčšinou prvá cesta začínajúceho podnikateľa smeruje do banky. V MLM podnikaní nepotrebujete ísť do banky po peniaze. Vstupné náklady bývajú pár desiatok eur na zabezpečenie obchodnej licencie a produktov. Takže začať podnikať je možné okamžite.

2. Časová flexibilita

Podnikanie v MLM je koncipované tak, aby sa mohlo vykonávať popri práci, podnikaní, materskej dovolenky, či popri škole. Má to jednu veľkú výhodu  a to, že nemusíte odísť zo svojho zamestnania a vystavovať sa riziku straty príjmu, kým si MLM podnikanie nevybudujete. Nájsť si čas 2 hodiny denne v rámci svojho voľného času si ten, čo s týmto podnikaním myslí vážne, určite nájde.

3. Bez špeciálneho vzdelania

Pre podnikanie v MLM nie sú potrebné žiadne vstupné vedomosti. V MLM podnikaní viete teda uspieť aj bez titulu z vysokej školy. Pre dosiahnutie úspechu v MLM podnikaní budete musieť byť vytrvalý a pracovať na sebe, aby ste sa stali lídrami.

4. Daňové výhody

Tak ako v klasickom podnikaní, aj v MLM podnikaní si môžete uplatniť daňové výhody podľa platnej legislatívy.  Musíte ale podnikať na živnostenský list, alebo ako s.r.o.

5. Možnosť vybudovania pasívneho príjmu

V zamestnaní nemáte žiadne možnosti vybudovať si pasívny príjem. V klasickom podnikaní ak sa vám darí, je to otázka niekoľkých rokov až desiatok rokov(vôbec sa to nemusí stať). V MLM podnikaní pri systematickej práci 2 hodiny denne, keď robíte správne veci, je to otázka 2 až 5 rokov.

6. Atraktívny systém odmeňovania

V MLM podnikaní ste motivovaný kompenzačným plánom MLM spoločností. Kompenzačný plán je nastavený tak, aby odmeňoval len aktívnych. Ďalšími motivačnými prvkami sú napr. Výjazdové semináre.

7. Budovanie podnikania vo viacerých krajinách sveta

MLM podnikanie vám umožňuje rozšíriť podnikanie do viacerých krajín sveta. Hlavne u najväčších MLM spoločností. Prinesie vám stabilitu a ďalšie možnosti podnikania.

8. Nízke počiatočné riziko

V MLM podnikaní nemôžete skrachovať. Samozrejme ak nenakúpite veľa tovaru,  ktorý by ste nespotrebovali vy, alebo vaši zákazníci.

9. Podporný systém

V MLM podnikaní nikdy nie ste sami. Máte sponzora a sponzorskú líniu, v ktorej záujme je pomáhať vám. Úspech v MLM podnikaní je založený na princípe win – win (víťaz – víťaz). Keď vaše podnikanie bude rásť, rásť bude aj ich podnikanie. Ale len za predpokladu, že sú aktívni.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

8 názorov na “9 výhod podnikania v MLM

 1. Jana

  Dobrý deň.
  Skutočne je to možnosť pre všetkých. Len je škoda, že nie každý je aj ochotný niečo spraviť pre svoju budúcnosť.
  Môžem potvrdiť, že v zamestnaní žiadne istoty nie sú. A musíme si všetci uvedomiť, že nikdo sa o nás nepostará – iba mi sami to môžeme urobiť.
  želám vám veľa úspechov 🙂

  1. Dušan Daniel

   Dobry den pani Jana. Dakujem za Vas komentar a nazor. Je to presne tak ako pisete. Jedna vec je chciet a druha aj pre to nieco urobit. Prajem Vam vela uspechov. Dusan

 2. Zuzana Zatrochová

  Mily Dusan, chcela by som sa opytat, ci poznáte také MLM firmy, ktoré platia províziu bez podnikania, zivnosti alebo s.r.o. zo zahranicia. Videl ste uz podobné v praxi? Vopred dakujem za odpoved.

  1. Dušan Daniel

   Dobrý deň Zuzana. Každý príjem (aj z podnikania musí byť zdanený). Ten, kto v MLM podnikaní nemá registrovanú živnosť alebo s.r.o, ten vo väčšine prípadov má možnosť zarobenú províziu využiť len na nákup produktov. Fyzicky tie peniaze nedostáva na účet.

   1. Katty

    Existuju na Sk minimalne 2 MLM spolocnosti,ktore provizie na ucet vyplacaju i bez zivnosti alebo s.r.o

 3. Katty

  Existuju na Sk minimalne 2 MLM spolocnosti,ktore provizie na ucet vyplacaju i bez zivnosti alebo s.r.o

  1. Dušan Daniel Autor článku

   Dobrý deň. Každý príjem je potreba zdaniť. Rovnako každá firma musí daňovo vykázať, že ten bonus vyplatila. Ak to tak nie je, firma aj vy porušujete daňový zákon. A z toho môžu byť problémy.

 4. Crowdfundingová daň

  Zajímavé téma! Crowdfundingová daň přináší do popředí otázky týkající se zdanění finančních příspěvků ze crowdfundingových kampaní. Je klíčové najít spravedlivý a transparentní způsob, jak tato příjmy zdanit, aby byla podpora inovací a projektů udržitelná. Zajímalo by mě, jak se různé země vyrovnávají s touto otázkou a jaký je vývoj v oblasti regulace.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *