Motivácia, váš „ťahúň“ k úspechu

od autora: | 12. apríla 2013

motivácia, mlm, úspechUrčite viete, že dosiahnuť úspech v akejkoľvek oblasti nie je jednoduché.  Keby to bolo také jednoduché , máme okolo seba len úspešných ľudí. Ale opak je pravdou. Úspech si treba zaslúžiť a je potrebné preň aj niečo urobiť.

Ale čo rozhoduje o tom, či dosiahnete úspech alebo nie? Veď každý chce byť úspešný.  Ono nestačí len úspech chcieť, ale treba byť ochotný na úspechu pracovať.

Keď začnete študovať úspešných ľudí, zistíte, že majú niečo spoločné. Jedným spoločným prvkom je, že vedia, prečo chcú byť úspešní. Vedia, prečo chcú dosiahnuť úspech.  Majú motiváciu urobiť potrebné kroky nevyhnutné na to, aby úspech dosiahli.

Motivácia im dáva potrebnú silu k tomu, aby sa nevzdávali, aby vytrvali na ceste za svojimi cieľmi.

Svet pripravuje priestor pre ľudí, ktorých slová a činy smerujú za určitým cieľom.  (Napoleon Hill)

Veľa ľudí hľadá spôsoby, ako sa motivovať, prípadne hľadajú niekoho, kto by ich motivoval. Ten, kto chce motivovať  zvonka, od druhých ľudí má veľký problém. Motivácia totiž málokedy môže prísť zvonka. Motivácia prichádza z vnútra. Výborne to vystihuje kniha od Iva Tomana: Vonkajšia motivácia je ako smrad.

Ak si postavíte cieľ, ktorý považujete za dostatočne dôležitý, za významný a pre vás motivujúci, dostanete chuť ho aj realizovať. Na ceste za svojím cieľom stretnete veľa prekážok.  Práve prekážky sú potrebné k tomu, aby ste sa prekonávali, zdokonaľovali sa a hlavne preto, či si vôbec zaslúžite úspech, ktorý si prajete.

Pri motivácii a dosahovaní úspechu je zrejme najväčším problémom fakt, že človek dostane odmenu s oneskorením. To je v úplnom protiklade voči mysleniu neúspešných ľudí. Úspešní ľudia vedia, že najskôr musia podať výkon a až potom môže prísť odmena.

Väčšina neúspešných ľudí má rada, keď dostane odmenu hneď, prípadne ju dostane v predstihu. Typickým príkladom odmeny v predstihu sú napríklad nákupy na dlh. Chcete napr. televízor, idete si ho kúpiť, aj keď naň nemáte.  Odmeníte sa okamžite. Čo tak najskôr podniknúť kroky k zarobeniu peňazí a následne si splniť sen?

Ak chcete byť úspešní, musíte zmeniť myslenie. Úspešný človek vie, že musí najskôr pracovať. A tak sa začne venovať napr. budovaniu firmy. Prejdú mesiace možno roky kým sa začne prejavovať účinok odmeny. To je tá najnepríjemnejšia vec, ktorá bráni mnohým ľudom dosiahnuť výraznejší úspech.

Úspech nedosiahnete pohodlím. Treba sa vymaniť z komfortnej zóny pohodlia.

Počítajte s tým, že urobíte veľa chýb. Nie každá činnosť, ktorú budete robiť, skončí hneď úspechom. Neurobte tú istú chybu, ktorú urobí väčšina neúspešných ľudí, a to, že si povedia, táto činnosť mi nevyšla skúsim inú. Ak totiž nevytrváte v nejakej činnosti dostatočne dlho, nemáte šancu na úspech.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

10 názorov na “Motivácia, váš „ťahúň“ k úspechu

 1. Lucka

  Veľmi výstižný článok. Tiež mám na sebe odskúšané, že vnútorná motivácia je oveľa dôležitejšia ako tá vonkajšia. Treba mať svoj cieľ stále pred očami (s tým mávam niekedy problém).
  Pekný deň 😀

 2. Peter

  Ano presne tak super članok .Môj ťahún je tam vydim ho už čoskoro verím že bude moj. Diky len tak dalej držím palce

 3. Fero

  Určite. Veľa MLM lídrov sú obyčajní ľudia ktorí sa vyznačujú tým, že veľmi chceli sa mať lepšie a niečo pre to urobili. Ako povedala jedna líderka: Nie som úspešná preto že som chytrá, ale preto že chcem

  1. Dušan Daniel

   Presne tak. Ak chce clovek uspiet, musi vediet preco. Bez toho to nepojde. A vyhovarat sa na stastie tiez nepomoze.

 4. Lenka Gogoľová

  Veľmi pekný článok Dušan 🙂 nepoznám podnikateľa, ktorý je teraz úspešný poctivou prácou a na začiatku bol ihneď bohatý 🙂 aj ostatné myšlienky sú zaujímavé.. Dala by som to prečítať celej "nižšej vrstve" , hlavne na Slovensku a pred Vianocami, aby ľudia pochopili, že predčasné odmieňanie sa je nesprávne.

  1. Dušan Daniel

   Dakujem Lenka za komentar. Presne ako pises, ludia sa odmenia vacsinou priskoro. Pritom odmena by mala byt naviazana na vykon. Je to super pocit, ked sa cloveku nieco podari a potom dostane odmenu. Zelam ti Lenka vela uspechov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *