Koho osloviť do MLM podnikania

od autora: | 2. septembra 2014

1237029_33664661Pravdepodobne ste si už niekedy položili otázku, koho osloviť do svojho MLM podnikania. Niekto má problém si spomenúť na pár ľudí a niekto by o svojej MLM príležitosti povedal všetkým naokolo. Aký je ale správny postup?

Každý z nás pozná niekoho, kto už dosiahol úspech v nejakej oblasti, či už je to v zamestnaní, podnikaní, športe, atď. S týmito ľuďmi je ideálne začať. Bez rozmýšľania. Ale začať.

Keďže sme ľudia, máme tendenciu selektovať ľudí a rozhodovať za druhých. Ten je úspešný, ten je taký, ten má veľa peňazí, ten to nepotrebuje. A zrazu nepoznáme nikoho. Máme vôbec právo rozhodovať za druhých?

Nerozhodujte za druhých ľudí

Úlohou MLM netvorkéra nie je súdiť a rozhodovať za druhých ľudí. Každý má právo rozhodovať sa sám podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Úlohou MLM netvorkéra je ľudí inšpirovať. Vyzdvihnúť kladné a silné stránky. Pomáhať a viesť ľudí k úspechu. Preberať zodpovednosť za seba a pracovať na tom, aby sa z neho stal líder.

Ak plánujete osloviť každého, zamyslite sa akých obchodných partnerov chcete mať vo svojej skupine. Či aktívnych, ktorí už hľadajú možnosti a uvedomujú si, že pre svoj lepší život musia sami niečo urobiť a nik za nich nič neurobí. Alebo druhá skupina a tých je viac, ktorá ešte nepociťuje potrebu zmeny v živote.

Táto skupina ľudí žije tak, že po práci si sadá k TV, otvoria si pivo alebo víno, prípadne sadajú za facebook alebo pokec a komunikujú s ľuďmi, ktorí majú podobné ciele a plány v živote ako oni. Popri tejto činnosti zaspia, zobudia sa ráno, kto stihne naraňajkuje sa a idú do práce. V práci si porozprávajú zážitky, ktoré videli v TV, alebo počuli v rádiu. Po práci prichádzajú domov a kolotoč sa opakuje od pondelka do piatka. V piatok vedia, že ide víkend a že môžu ísť do kina alebo na zábavu. Pri týchto činnostiach  chcú zabudnúť na svoje problémy, ktoré majú a že ich niekto vyrieši za nich.

Títo ľudia nemajú ciele a nie sú aktuálne vhodní pre podnikanie v MLM. No aj medzi nimi sa môžu nájsť výnimky, ktorí si postupne začínajú uvedomovať potrebu zmeny. Ale musia pre tú zmenu byť ochotní aj niečo urobiť a zmeniť svoj stereotyp. Oni síce MLM príležitosť veľmi potrebujú, ale ešte si to poriadne neuvedomujú.

Úspešní MLM netvorkéri si vyberajú koho oslovia a s kým budú spolupracovať. S akými ľuďmi budete spolupracovať, podľa toho bude vyzerať Vaše MLM podnikanie.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem Vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *