Pozor na to, s akými ľuďmi trávite najviac času

od autora: | 28. júna 2013

mlm,uspech, úspešní_ľudiaUž samotný názov článku hovorí o podstate. Pozor na to, s akými ľuďmi trávite najviac času. Význam tejto vety si ani neuvedomujeme a pritom je to taký dôležitý a rozhoduje vo veľkej miere o našom úspechu či neúspechu v živote.

Jim Rohn raz povedal, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času. Ja s ním musím súhlasiť. Naše postoje, názory, myšlienky či príjem sú priemerom týchto piatich ľudí. Keď sa budete obklopovať ľuďmi, ktorí majú ciele a sny, raz sa takými stanete. Ale pozor, funguje to aj naopak. Podobné sa priťahuje. Stávate sa podobný ľuďom, s ktorými trávite najviac času. Ľudia okolo vás majú na vás veľký vplyv, vplývajú na vašu osobnosť, názory, ciele a na všetko, čo chcete dosiahnuť.

Kto sú tí ľudia, s ktorými sa najčastejšie stretávate

Spravte si zoznam ľudí, s ktorými trávite najviac času. Ku každej osobe, ktorá vás povzbudzuje, motivuje, je pozitívne naladená a dodáva vám energiu, si poznačte znamienko plus (+). K ľuďom, s ktorými sa necítite dobre, sú negatívni, neustále sa sťažujú, na všetko nadávajú, obviňujú iných zo svojej zlej situácie, šíria negatívnu energiu, si poznačte  znamienko mínus (-).

K ľudom, ktorých ste označili znamienkom mínus (-) si poznačte, koľko času s nimi trávite a popremýšľajte, ako ten čas znížiť na minimum.

Obklopujte sa s pozitívnymi a optimistickými ľuďmi

Venujte svoj čas ľuďom, ktorí vás na ceste za cieľmi podporujú, ktorí pri vás budú stáť a nedovolia vám, aby ste sa vzdali. Ľuďom, ktorí si veria, ktorí veria vám, ktorí vás povzbudia a motivujú vás. Svoj čas venujte ľudom, ktorí berú svoj život a osud do vlastných rúk.

Vyhýbajte sa negatívnym ľuďom, ktorí sa len sťažujú, ktorí nedokážu prevziať zodpovednosť za svoje postoje a obviňujú zo svojho neúspechu všetkých naokolo. Nedovoľte iným negatívnym ľuďom, aby vám určovali, ako sa budete cítiť a ako budete žiť.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

6 názorov na “Pozor na to, s akými ľuďmi trávite najviac času

 1. peter klimes

  Hm, davat ludom plus a minus a podla toho,ich nakopnut? Znie to ako dalsie vymyvanie mozgu 🙁 Ako na trhu pri vybere tovaru 🙁 Myslim, ze cesta k osobnemu stastiu je trochu zlozitejsia. …a teraz mi dajte minus a odpiste ma.

  1. Dušan Daniel

   Dakujem pan Peter za komentar. Je to jedna z metod, ako si poznacit, co vas v zivote posilnuje a co zase brzdi. Mnoho ludi ma problemy, pretoze nie su ochotny si raz a navzdy urobit poriadok vo svojom zivote. Ci sa to tyka ludi okolo nas, alebo myslienok, co nam behaju po hlave cely den. A na to, aby ste si vymyli mozog si staci pustit TV. TV to urobi dokonale a ani si to nevsimnete. Zelam vela uspechov.

 2. Miro LOŽEK

  Tiež dávam prednosť ľuďom u ktorých prevláda „pozitívne“ myslenie, ale nie je to striktné. Už samotný pojem „pozitívne“ nie je jednoznačný (preto úvodzovky). Napr. niekto na prvý dojem srší vtipom ale môže byť rasista, čo sa skôr alebo neskôr prejaví a moje pôvodné hodnotenie sa „ocitá na tenkom ľade“. Ale to je len jeden z mnohých príkladov, takže môžeme dosť dlho diskutovať čo to vlastne je „pozitívne“ myslenie. Preto tento pojem obchádzam inými presnejšími pojmami. Podobne je to s používaním pojmov „pozitívna“ a „negatívna“ energia (nie vo fyzikálnom zmysle). Zase je to na dlhšiu debatu.
  Trochu zmením tému. Niektoré výrazy (keďže predpokladám, že MLM je vysokoodborná téma) ma prekvapujú. Je to samotný „MLM“, potom „networkér“, „negatívni ľudia“, názov knihy „Kontaktujte …“, „budovať databázu kontaktov a kontaktovať prospektov.“, nerátam preklepy. Ak Vám niekto prispeje bez diakritiky, Vy mu môžete s úsmevom („pozitívne“) odpovedať s diakritikou. 😀
  Snažím sa len dobromyselne poradiť.

 3. SF

  Vzhľadom na to, že sa živím poctivo, som samozrejme bežný chudobný Slovák a preto nadávam rovnako, ako všetci ostatný chudobný s ktorými sa stretávam na dnešný „skvelý“ systém. Ak by som som zo svojho života vyškrtol všetkých sebe podobných – chudobných, tak sa nestretávam z nikým. Horných „optimistických“ desať tisíc ma nejako nechce medzi seba prijať a baviť sa so mnou. Čím to asi bude? Zrejme som sa zle na rodil, lenže to už žiadne plusky a mínusky bohužiaľ nenapravia.
  🙄

  1. Dušan Daniel

   Dobry den prajem. Nik na svete nie je chudobny. Mozete mat akurat len chudobne myslienky. Ak by ste s tym stavom, kde sa dnes nachadzate, chceli aj nieco urobit, doporucoval by som Vam najst si serioznu MLM firmu. Garantujem vam, ze tam stretnete aj ludi ako ste ich nazval vy Horných “optimistických” desať tisíc. A oni sa s vami urcite budu bavit. Zelam vam vela uspechov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *