6 spôsobov ako dosiahnúť, aby vás ľudia mali radi

od autora: | 1. februára 2013

osobný rozvojJedným z mojich obľúbených autorov kníh je Dale Carnegie. V jednej zo svojich kníh sa venuje, ako dosiahnuť to, aby vás ľudia mali radi. Inšpiroval som sa jeho myšlienkami a svoj pohľad vám rád sprostredkujem.

Úprimne sa zaujímajte o život druhých ľudí

Zrejme nie je tajomstvom, keď vám poviem, že ľudia sa o vás nezaujímajú, ale zaujímajú sa len o seba. Preto ak chcete získať viac priateľov, úprimne sa zaujímajte o iných ľudí. Ak viete, že napr. športujú, rozprávajte sa o ich športe, ako sa im darí. Možno máte rovnaké koníčky. Aj to je dobrá téma na rozhovor. Keď sa budete úprimne zaujímať o druhých, vždy si budete mať čo s ľudmi povedať.

Usmievajte sa

Často sa usmievate, alebo skôr mračíte? S úsmevom ide všetko ľahšie. Úsmev dobre pôsobí na ľudí okolo vás. Ľudia majú radšej usmievavých ľudí, než zamračených. Ak sa usmejete na ľudí, niektorí vám úsmev opätujú . Usmievaví ľudia priťahujú usmievavých ľudí.

Vlastné meno je tým najsladším a najdôležitejším zvukom v každom jazyku

Každý rád počuje svoje meno. Ak si pri rozhovore zapamätáte meno s kým sa rozprávate, spravíte mu tým veľký kompliment. Ak ho náhodou zabudnete, alebo zle vyslovíte, zhoršuje sa tým vaše postavenie.

Naslúchajte ľudom. Nabádajte ľudí, aby hovorili o sebe

Je veľmi dôležité naučiť sa  počúvať druhých ľudí. Ak chcete byť dobrým spoločníkom, musíte sa naučiť byť dobrým poslucháčom. Úprimne sa pýtajte na to, na čo ten druhý rád odpovie. Hlavne pri obchodných stretnutiach je to veľmi dôležité.  Pamätajte na to, že ten, s kým sa rozprávate sa zaujíma o seba, o svoje potreby a problémy, nie o vás.

Pri rozhovore s ľudmi sa orientujte na veci, ktoré ich zaujímajú

Pokiaľ to možnosti a  situácie dovoľujú, vždy sa snažte o dotyčnej osobe pred obchodným stretnutím  čo to zistiť. Samotný rozhovor sa potom nesie v úplne inom duchu.  Každý rozhovor by mal byť obohatením pre obe strany. Pokiaľ viete čo dotyčnú osobu zaujíma je jednoduchšie nadviazať konverzáciu.

Úprimne vzbuďte v ľuďoch pocit ich vlastnej dôležitosti

Vždy sa usilujte, aby druhí mali pocit vlastnej dôležitosti. Človek chce byť hodnotený ľudmi, s ktorými sa stretáva, túži po uznaní, ale nechce počúvať neúprimné lichôtky. Túži po úprimnosti. Tiež sa správajte k ľudom  tak, ako chcete, aby sa oni správali ku vám.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

2 názory na “6 spôsobov ako dosiahnúť, aby vás ľudia mali radi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *