Je potrebné sa vzdelávať, keď chcem uspieť v MLM?

od autora: | 7. októbra 2015

MLM_vzdelavanieJe potrebné sa vzdelávať, keď chcem uspieť v MLM? Predpokladám, že správnu odpoveď na túto otázku si vie zodpovedať každý, kto v MLM podnikaní chce uspieť.  Otázkou je, kde toto vzdelanie získať a odkiaľ čerpať informácie.

V MLM podnikaní chcem uspieť, kde mám hľadať informácie?

K dispozící máme viacero zdrojov informácií:

  • Vzdelávací systém MLM firmy / Systém vzdelávania lídrov

Vzdelávací systém MLM firmy a systém vzdelávania lídrov by pre vás mal byť hlavný zdroj informácií, ako úspešne podnikať v MLM. Vaša upline a lídri vedia správne postupy, ktoré fungujú a vedia vás to naučiť. Každá MLM firma a jej lídri pracujú s určitou metodikou, preto je vhodné (aj kvoli duplikácií) túto metodiku dodržiavať.

Ak budete skúšať iné postupy ako používa vaša upline, s veľkou pravdepodobnosťou v MLM neuspejete.

Mnoho ľudí, čo s MLM podnikaním začnú časom zistia, že MLM firma s ktorou začali podnikať, nemá funkčný vzdelávací systém a preto sa snažia hľadať informácie niekde inde.

  • Blogy / webináre úspešných ľudí

Druhou možnosťou je získavať informácie od ľudí, ktorí sú úspešní v tom čo robia a o svoje skúsenosti sa delia s ostatnými. V tomto prípade ide zväčša o všeobecne fungujúce postupy, ktoré síce fungujú ale treba ich prispôsobiť fungovaniu tej ktorej MLM firme a aplikovať ich do praxe. Tieto informácie vám síce môžu pomôcť, ale výsledkom je to, že každý robí iným systémom práce a toto nie je duplikovateľné. Výsledkom je chaos a nik nevie, čo a ako treba robiť.

  • Facebook a rôzne web stránky, kde si nemôžete overiť výsledky ľudí, ktorí vám radia

V tomto prípade si treba dať najväčší pozor. Mnoho týchto radcov nájdete napr. na Facebooku. Jeden vám povie to, iný zase niečo úplne iné. Preto pozor na to, od koho si beriete radu. Nikdy neviete s akým zámerom vám daná osoba radí.

  • Nazvem to špinavosť(sorry za toto slovo) najväčšieho zrna

Čo tým myslím? Využívajú to hlavne MLM firmy bez vzdelávacieho systému a systému vzdelávania lídrov. Čo robia? Snažia sa lídrov z iných MLM firiem (čo majú vzdelávací systém) preťahovať do ich MLM firmy. Predpokladajú tým, že s nimi príde aj vzdelávací systém.

Samozrejme, že niekoho sa im skôr či neskôr takto podarí získať, ale z dlhodobého hľadiska to fungovať nebude. Získaný človek je len otázkou času, kedy pôjde zase niekte inde. Som vyslovene proti takémuto prístupu.

Z mojej praxe každému môžem poradiť, keď už v MLM chcete podnikať, klaďte dôraz na správny výber MLM firmy s fungujúcim vzdelávacím systémom. Viac o tom píšem aj v článku Nepodceňte výber MLM firmy.

Budete mať ďaleko vyššiu šancu v MLM uspieť, ako keď si MLM firmu vyberiete zle. Preto, ak vás niekto bude kontaktovať ohľadne spolupráce, vždy sa pýtajte na vzdelávací systém.

Napr. keď sa niekto zaujíma o spoluprácu so mnou, vždy mu zdôrazňujem náš vzdelávací systém a vysvetlím mu všetko podstatné. Tým záujemca hneď vie, čo ho čaká a čo budeme robiť.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, alebo ma osobne kontaktujte.

Ak rozmýšľate, že sa do MLM podnikania pustíte, neváhajte ma kontaktovať alebo kliknite na spolupráca.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

2 názory na “Je potrebné sa vzdelávať, keď chcem uspieť v MLM?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *