Prečo sa tak bojíme neúspechu v MLM?

od autora: | 3. júla 2017

Už ste niekedy počuli názor, že sa bojíme aj toho, čo nikdy nemôže nastať? Alebo, išli ste už k zubárovi s tým, že ste presne vedeli čo vám stomatológ bude robiť a nakoniec všetko bolo ok?

Prečo sa potom niektorí ľudia boja neúspechu v MLM?

Podobne to funguje aj v MLM. Mnohokrát sa zbytočne bojíme vecí, ktoré sa nás netýkajú. Prípadne ide o situácie, ktoré v živote berieme ako úplne bežné veci, ale keď si ich spojíme s MLM, tak už máme problém.

Uvediem príklad.

Citujem odstavec z článku „Ľudia do práce chodiť nechcú„:

„Samotný úrad poslal poštou predvolanie do sídla našej firmy kvôli zamestnaniu 32 uchádzačov o prácu v ich evidencii. Z tohto počtu sa dostavilo iba 13 ľudí, z ktorých 6 uviedlo asi desať dôvodov, prečo u nás pracovať nemôžu, 5 ľudí naozaj ani pracovať nemohlo, keďže mali určité telesné postihnutie a dvaja, ktorých sme zobrali, sa po dvoch týždňoch nechali vypísať u lekára pre práceneschopnosť. Teda naša úspešnosť bola nulová.“

Keď si tento článok prečítate, väčšina ľudí sa pri ňom ani nepozastaví. Veď, no a čo, neprišli a nedali vedieť, že neprídu na pohovor. Veď to je bežné. A väčšina ľudí sa aj tak správa bežne. Keď neprídem, tak neprídem. No a čo, že ťa oberiem o čas. Poznáte takých ľudí vo svojom okolí, čo vedome alebo nevedome nedodržujú dohody?

Myslíte si, že úspešný človek v MLM rieši, koľko krát mu neprišli ľudia na stretnutie? Nerieši. Ide ďalej.

Snáď si neserióznymi ľuďmi nedá zobrať svoje sny. A mnohokrát ľuďmi, ktorých ani nepozná. Proste ide sa ďalej.

Preto ak to s MLM myslíte vážne, budete zažívať aj situácie, že vám záujemca na stretnutie nepríde.

Uvediem ďalší príklad.

Citujem odstavec z článku „Kia už oslovila tisíce nezamestnaných, skúša aj Bulharov„:

„V spolupráci s úradmi práce oslovila automobilka od apríla už 2 100 nezames­tnaných, z nich 1 200 absolvovalo aj pohovor a 260 dostalo aj pracovnú ponuku. Reálne však do závodu nastúpilo len 70 z nich a dodnes vydržalo pracovať iba 34.“

Keď to prenesieme do problematiky MLM, tak:

Oslovíte 2 100 ľudí a o stretnutie prejaví záujem 1200 ľudí. Na termín príde 260 ľudí (v skutočnosti ich príde oveľa viac). Začne s vami spoluprácu 70 ľudí a 34 budú vaši aktívni obchodní  partneri, čo budú MLM brať ako podnikanie a vybudujú veľké obchody.

Táto štatistika mala len ukázať, že je úplne bežné, že existujú ľudia,  čo nič nehľadajú, sú spokojní a pod.

Ľudia zavolajú 3 ľuďom, 3 náhodou nič nehľadajú a už hneď si myslia,  že tá MLM príležitosť nie je dobrá, že MLM podnikanie nie je pre nich. To ale nie je pravda. Veď tí ľudia ani nevedia, o čo sa jedná.

Fakt chcete povedať, že vás toto dokáže odhovoriť vybudovať si s pomocou MLM finančnú a osobnú slobodu? Ak áno, zrejme obor MLM a celkovo podnikanie nebude pre vás.

Toto bolo len pár prípadov, kedy sa ľudia boja neúspechu v MLM. Definoval by som to presnejšie, boja sa odmietnutia. Ale ľudia neodmietajú vás. To len hovoria, že oni nič nehľadajú,  že sú spokojní, že sú leniví urobiť niečo pre seba. To nemá nič spoločné s vami.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.

Prípadne ak o MLM podnikaní rozmýšľate a neviete ako, neváhajte ma kontaktovať alebo kliknite na spolupráca. Možno vám budem vedieť pomôcť.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *