Prečo sa bojíme kontaktovať cudzích ľudí?

od autora: | 30. novembra 2013

504540_14688821Každý kto sa rozhodol, že vybuduje svoje MLM podnikanie príde skôr či neskôr na to, že bez kontaktovania cudzích ľudí to proste nepôjde. Ale prečo to väčšine networkérov robí problém? Prečo to nerobíme s ľahkosťou a nadšením?

Príčin môže byť viacero.

Naše presvedčenie

Keď sme boli deti, rodičia nám hovorili, že sa nemáme rozprávať s cudzími ľuďmi. Dokonca o tom bola natočená aj rozprávka „Tri kozliatka“. Čo si po tom o tom máme myslieť? Takto väčšina z nás získala presvedčenie, že kontaktovať cudzích ľudí je niečo zlé.

Len tí, čo nás poznajú, budú s nami spolupracovať

MLM podnikanie je o vzťahoch a ich budovaní medzi ľuďmi. Aj naši známi boli predtým pre nás cudzí ľudia. A ako sme sa s nimi spoznali? Buď oni alebo my sme museli otvoriť ústa. A bolo to. Nič zložité a neprirodzené.

Ja na to nemám, nedokážem to

Toto presvedčenie je hádam najväčšou prekážkou, akú môžeme mať. Ak si niečo vsugerujete, tak tomu aj skôr či neskôr uveríte. Ak si poviete, že to dokážete, máte pravdu. Ak si poviete, že to nedokážete, tiež máte pravdu.

Netvrdím, že kontaktovanie cudzích ľudí je jednoduché, ale tréningom vám to pôjde stále lepšie a lepšie. Mala by vám v tom pomôcť vaša sponzorská línia a ukázať vám, ako sa to robí správne.

Ja sám som mal problém osloviť cudzieho človeka,  ale postupom času som si z toho urobil hru. Kto s tým má problém, alebo nevie ako na to, nech mi napíše na email a rád mu dám praktické rady a tipy z praxe.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

40 názorov na “Prečo sa bojíme kontaktovať cudzích ľudí?

 1. Stanislav Hulej

  rád by som poprosil o nejaké praktické rady ako kontaktovať ľudí,lebo mám len poznatky z kníh od Kalencha,Gage

 2. Ladislav

  dobrý deň,

  robím finančného sprostredkovateľa a tiež mám problém oslovovať ľudí a nadviazať s nimy kontakt.Ešte ku tomu musím telefonovať na 10-15 tel. studené kontakty a to tiež nie je veľká sláva. ľudia už majú tel tel. buzerácie dosť , ja osobne tiež.
  viete v niečom pomôcť ako kontaktovať cudzích ľudí?

  zatiaľ veľmy pekne ďakujem a čakám na vaše rady,
  prajem pekný zvyšok dňa, Ladislav

   1. Marek Jantos

    Krasny vecer prajem.
    Dakujem za clanok a par rad na jantos.mrak@gmail.com
    kontaktaz (najma i , praveze znamych ludi, okruh blizkych) kt. chcem ponuknut produkt-sluzbu (odstranit ich pohlad zaskatulkovany a vytvoreny rokmi na moju osobu )

 3. Peter Somora

  Dobrý deň,
  začínam pracovať ako investičný poradca, stáva sa mi že mám problém kontaktovať aj niektorých z mojich známych.
  Kontaktovať cudzích ľudí som zatiaľ ešte nepraktizoval , no kontakty známych postupne ubúdajú, nakoľko ma daná oblasť už dlhú dobu zaujíma,a práca napĺňa, je mojím prianím napredovať ďalej.

  Pán Daniel,
  chcel by som Vám poďakovať za vaše motivujúce články a zároveň Vás poprosiť o praktické rady pre úspešné kontaktovanie, za ktoré Vám už vopred ďakujem.

  S pozdravom,
  Peter Somora

 4. František

  Dobrý deň
  Ja by som potreboval tiež zopár rád ,ako začať správne volať na studené kontakty ,aký by mal byt ten rozhovor a kedy odporučte volanie aký čas je ideálny ?
  Ja mam velky problém volať na studené kontakty ,môj problém je vlastne strach z reakcie od tých ludi.
  Dakujem vopred.

  1. Dušan Daniel

   Dobrý deň Tomáš. Ako som sa s tým vysporiadal? Len tréningom. Pokiaľ človek nebude trénovať, nemá šancu uspieť v MLM. Pokiaľ budete pravidelne oslovovať ľudí, spravíte si z oslovovania zvyk a bude to stále ľahšie. Pokiaľ ale nebudete veriť tomu, čo robíte, ani oslovovanie vám nepôjde. Dušan

 5. Zuzana

  Dobry den Dusan,
  taktiez by som poprosila o rady, nakolko by som chcela praveze oslovovat najma cudzich ludi, nakolko si clovek na zaciatku nechce hned vystrielat kontakty na svojich znamych.
  Vopred pekne dakujem

 6. Vosy

  ahoj taky bych prosil o par rad, parkrat jsem se odhodlal zacit mluvit s cizim clovekem. Byl to pak zajimavy pocit, kdyz jsem zjistil ze se nic spatneho nestalo. Nekdy jsem se zase neodhodlal nevedel jsem jak zacit, nebo jak jen tak k nekomu prijit a zacit mluvit. Hmm 🙂

 7. Klaudia Blahová

  Dobrý večer,

  presne ten problém je tam kontaktovať cudzích ľudí, veľmi by som Vás poprosila ak by ste mi napísali pár rád ako na to. dakujem

  prajem pekný večer

  Blahová

 8. Richard Hallgrand

  Dobrý deň,
  veľmi rád by som si prečítal nejaké praktické rady. Trenujem telefonáty ale stále sa mi to nedarí, sám sa vystresujem a pri tom je to iba telefonát. Dobre rady sa vždy zídu a hlavne tie od úspešných ľudí.
  Ďakujem.
  Rišo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *