Pozor na ľudí v diskusiách o MLM

od autora: | 25. septembra 2013

1362248_32612682Tento článok ma napadol napísať po prečítaní pár príspevkov diskutujúcich v jednej skupine o MLM na facebooku.

Poviem vám jeden príbeh. Dvaja turisti, čo sa nepoznajú idú do Francúzka. Jedného po príchode do Francúzka  okradne domáci a teraz si myslí, že všetci francúzi len kradnú a sú zlí. Druhému sa pokazí auto a domáci mu pomôžu. Tento si zase spraví o francúzoch inú predstavu, teda že francúzi sú srdeční a pomáhajúci si národ.

Čo z toho príbehu je dôležité? Obaja turisti vo svojom pohľade na francúzov majú pravdu. Vychádzajú zo svojich skúsenosti. Čo myslíte, keď sa oboch opýtate na názor, čo hovoria o francúzoch, budú mať rovnaký názor? Jasné, že nie. Veď majú rôznu skúsenosť. Jeden turista má pozitívnu a druhý negatívnu skúsenosť.

Rovnako je to aj s podnikaním v MLM. Niekto má pozitívnu a niekto negatívnu skúsenosť. Závisí akých ľudí sme stretli.

Bežne sa nad týmito vecami nezamýšľam. No niekedy sa pritom prichytím a rozmýšľam, čo vedie ľudí k tomu, aby písali o veciach, ktorým nerozumejú. Pritom ani nevedia, že tomu nerozumejú.  Ani ich nenapadne, že sa môžu mýliť. Prispievajú svojimi komentármi do diskusií o MLM a pritom ani nemajú potuchu, ako veľmi sa mýlia.

Vyjadriť svoj názor, to je v poriadku. Ale tvrdiť na vzorke 1-2 ľudí o niečom, že je to tak a inak nie a pritom odmietať fakty, to nie je správne.

Takýmto spôsobom sa šíri mienka o MLM a niekoho, koho problematika MLM zaujíma a rozmýšľa, že sa zapojí, ho môže odradiť. Týmto by si mali diskutujúci uvedomiť, že preberajú zodpovednosť za životy druhých ľudí. No neverím tomu, že si to uvedomia, pretože nie sú ochotní zobrať zodpovednosť ani za svoj život, nie to za život druhých.

Každopádne ľudia, čo nemajú vlastný názor a preberajú názory druhých, bez toho, aby si ho sami utvorili, si nezaslúžia dosiahnuť úspech v MLM.

Pozor, kto vám radí

Keď si budete čítať príspevky diskutujúcich na rôznych fórach a blogoch o MLM, všimnite si jednu vec. Príspevky ľudí, ktorí vedia o čom MLM je, majú hlavu aj pätu. Píšu o faktoch. Väčšina tých, čo si len “myslia” o čom MLM je, len kopírujú príspevky iných nezainteresovaných diskutujúcich. Opakujú stále to isté dookola a keď im niekto napíše, než predložia fakty, žiadne nemajú.

Treba si uvedomiť, že MLM podnikanie je o ľuďoch.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

9 názorov na “Pozor na ľudí v diskusiách o MLM

 1. andrea

  Myslím, že sa dá povedať, že aj toto je k téme:
  Buď velmi opatrný na to, od jakých lidí si necháváš radit a přejímáš názory. Názory ostatních, hlavně ty negativní, mohou být dost zrádné. Nenápadně a ve vší tichosti se často vloudí do naší mysli a na dlouhou dobu se tam usadí. Proto se řiď jednoduchým pravidlem: o zdraví si nech radit jen tím, kdo je zdravý, o úspěchu jen tím, kdo je úspěšný, o vyrovnanosti jen tím, kdo je vyrovnaný, o vztazích jen tím, kdo má sám šťastný vztah, atd. Nikdy nedovol, aby ti např. celoživotně zoufalý a věčně chudý rodič radil o úspěchu a penězích nebo tlustá usípaná svobodná „vědma“ o zdraví a šťastných vztazích 😉 (Afirmácie)

  1. Pavel

   to,co je zde napsáno,by si měli všichni prodejci dát do zlatého rámečku,nebot si myslím,že je to jedno ze základních pravidel úspěchu:Dívej se na tu či onu činnost očima svých učitelů“
   skvělý komentář

 2. bela barnabáš

  Sajnos nem értek egyet azzal, hogy elfogytak az ügyfelek. Az internetes forgalom már tavaly is 100 milliárd forint volt, idén pedig még ennél is több lesz. Tehát az online vásárlók száma nő.

  Viszont azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy a vásárlók tudatosabbak lettek. Azokon az oldalakon fognak vásárolni, ahol a legjobb megoldást kapják a saját „problémájukra“. Legyen szó kutyaházról, ajándékról, fehérneműről vagy bármi másról.

  A legjobb megoldás alatt azt értem, hogy azonnal megtalálja, amit keresett és könnyen hozzá tud jutni. Azon ügyfeleink, akik ennek szellemében alakították át a weboldalukat, nőtt a vásárló számuk.

  Tehát a vásárlók száma folyamatosan nő, a kérdés csak az, hogy kit választanak.
  Ma reggel kaptam egy árajánlatot egy könyv nyomtatására. Maga az ár megfelelő volt, azonban a levél végén szereplő mondat miatt kell keresnem egy olyan nyomdát, ahol a megrendelő nyelvén kommunikálnak. Íme a mondat:

  “Árajánlatunk composit pdf-ben leadott anyagokra értendő, amit vágójellel, beágyazott fontokkal és kifutóval kérünk. Ettől eltérő anyagleadás esetén további előkészítési költségek merülnek fel. A nyomtatáshoz digitális proof-ot kérünk.

  Örök szabály, hogy ne használjunk szakszavakat, mert a meg nem értésből csak látogatóink lesznek, vásárlóink nem.
  gazad van, én sem kaptam soha ilyen stat-ot. Igaz bannert sem vettem!
  Nekem több áruházam is működik, köztük bérelt, saját, stb, de nem mindig az én elképzeléseim jönnek be. Ti elfogadható áron dolgoztok, nincs semmi bajom a saját fejlesztésű oldalakkal, ha az elfogadható áron megfelelő minőség, a tiétek az, megnéztem s ez nem hízelgés.
  Csak úgy érzem, nem mindig látok tisztán a webshopos ügyekben.
  2004-ben nyitottam az első áruházat, nos ez az áruház bérelt, és a kinézete ugyanolyan maradt, mint 2004-ben volt. ( Mint írtam se nem modern, se nem szép, se nem okos) „csak régi“, mégis a legtöbb megrendelést hozza. ( semmi upsell lehetőség, vagyis termékajánló, még a képeket sem tudja átméretezni, hanem kézzel kell. Mégis ez a legjobban működő áruház! Miért? Nem is értem teljesen. (Nincs semmi közöm a fejlesztéséhez!)

  -Talán mert ebben több mint kétezer termék van? (napi tíz órás munkaidővel felrakva!)
  -Mert bejáratott, ismert?
  -Jól szerepel a google találati listáján?

  Őszintén nem tudom, és azt sem, hogyan tovább, lehetőleg nem túl drága megoldásokba gondolkodva.

 3. Peter

  Dobre pises ľudia sú rôzny a treba ich selektovať do viac skupín sú ty ktorý doslova trepu ani nevedia o čom len aby boli zaujímavý a druhý presný opak stačí im pár faktov a vedia to posúdiť.

 4. Peter Pety Vosika

  Vyborny clanok, az 90% ľudi ktori vstupili do MLM ich zastavili, alebo odradili ti ich fanrptasticky znamy, priatelia, co vsetko vedia o MLM………lutujem ich, lebo mohli byt uspešní, ak by informacie brali tam, kde su ludia zainteresovani na ich uspechu…………..dobrý clánok Daniel, zdielam.

 5. Monika

  súhlasím s týmto postrehom a názorom, netreba hádzať všetkých do jedného vreca a áno je dôležité počuť ak sa človek rozhodne s kým chce pracovať či ten dotyčný mu bude a chce pomáhať. Je to tímová práca .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *