Nepodceňte výber MLM firmy

od autora: | 22. apríla 2014

1442972_49971708Denne dostávam emaily od ľudí, ktorí sa ma pýtajú s akou MLM firmou spolupracujem. Keď s nimi nadviažem bližšiu komunikáciu, zisťujem s akými problémami sa stretávaju v MLM firmách, s ktorými spolupracujú. Preto si myslím, že výber MLM firmy je veľmi dôležitý.

V prvom rade si treba uvedomiť, čo od spolupráce s MLM firmou očakávate. Či to beriete len ako privyrobenie si, alebo si chcete vybudovať finančnú a osobnú slobodu. Preto je veľmi dôležité si správne vybrať MLM firmu.

Pár typov na výber MLM firmy

 • MLM firma by mala mať určitú históriu. Približne 95% začínajúcich firiem skrachuje do 5-tich rokov. Preto MLM firma, ktorá úspešne podniká niekoľko desaťročí, má preukázateľný úspech a tradíciu. Jej obchodný model funguje dlhodobo a bude fungovať aj pre vás.
 • MLM firma by mala byť členom Svetovej federácie priameho predaja (WFDSA) a tiež Európskej federácie priameho predaja (FEDSA). Členovia týchto organizácií sa zaviazali podporovať rozvoj priameho predaja, hájiť jeho záujmy, dbať na etiku a korektnosť tohto podnikania a vytvárať pre neho priaznivé verejné mienenie.
 • Produkty, ktoré daná MLM spoločnosť ponúka na trh by mali byť rýchlo obrátkové. Ideálne sú veci spotrebného tovaru. Veci, čo sa pravidelne a rýchlo spotrebúvajú, vám zabezpečia pravidelný obrat vo vašej skupine. Je ďaleko jednoduchšie pracovať s produktami, ktoré každý používa, ako s produktami, ktoré si kúpite len občas..
 • Uistite sa, či v MLM skupine sa organizujú info večery alebo stretnutia, kde môžete získať potrebné vzdelanie pre úspešné budovanie siete. Tento bod je veľmi dôležitý, pretože, tou najhodnotnejšou vecou pre vás v podnikaní v sieťovom marketingu je osobný rast. Samozrejmosťou by mali byť videá a audio nahrávky, literatúra, online  kurzy, atď.
 • Spolupracujte len s takou skupinou ľudí z MLM firmy, ktorá je vám sympatická a príjemne komunikuje s ľuďmi. Ľudia, s ktorými sa máte častejšie stretávať, vám musia vystupovaním vyhovovať.

Vyššie uvedené rady vám výrazne zvýšia šance na úspech. Stále majte na pamäti, že úspech v MLM nepríde zo dňa na deň a bez práce. Potom by sa nemalo stávať to, čo píšem v článku Super úžasná príležitosť. Ak podceníte výber MLM firmy, pravdepodobne úspech v MLM nedosiahnete.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

3 názory na “Nepodceňte výber MLM firmy

 1. Miloš

  Moja skúsenosť:
  Prvý krát MLM
  Swiss Halley – Švačiarsky rezervačný systém hotelov a ubytovania
  Plný úväzok
  Veľká spokojnosť. Výborne nastavený systém, už po dvoch týždňoch výsledky a neustáli kariérny rast.
  Ale dalo mi to veľa práce začať veriť MLM, no pomohlo prečítanie niekoľkých kníh v ktorých písali ľudia o skúsenostiach a úspechoch ktoré dosiahli. 😉

 2. Martin Mažár

  Dobrý článok, myslím, že mnohým pomôže pri výbere správnej MLM spoločnosti. Ešte by som doplnil jedno kritérium a to je kvalita produktu. Vybrať si firmu, o ktorej máte DôKAZY, že jej výrobku sú kvalitné. Ideálne dôkazy na svojich známych alebo na sebe.

  Kamarát mal dlhé roky vyrážky na celej tvári. Už sa s tým zmieril, že to bude mať do konca života. A začal brať doplnky výživy od jednej firmy a za dva mesiace boli vyrážky preč. Keď máte dôkaz ako vám pomohlo, tak sa potom úplne inak predáva.

 3. Petronela simekova

  Dobry den som sl matka sme natom zle som ambiciozna no zarobim malo a neutiahnem vsetko sama chcem to popri praci skusit robim to pre buducnost mojej dcery pre seba prosim ako a kde mam zacat dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *