Nepodceňte výber miesta stretnutia s prospektom

od autora: | 13. mája 2014

Určite mi dáte za pravdu, že pre budovanie úspešného MLM podnikania je potrebné sa s potencionálnymi budúcimi obchodnými partnermi aj stretávať. Niekto môže oponovať tým, že sa podnikanie sa dá budovať aj cez internet. To áno, dá.  Ale MLM podnikanie je o budovaní vzťahov a tie cez internet nevybudujete.

V prvom rade si musíte položiť otázku, čo chcete svojím MLM podnikaním dosiahnuť.  Z mojich stretnutí s ľudmi viem, že ľudia hľadajú možnosti, ako sa mať lepšie. No chcú to mať hneď a už včera bolo neskoro. Chýba im trpezlivosť a cieľavedomosť. Bez týchto vlastností MLM podnikanie nevybudujú.

Nasledujúce riadky poslúžia hlavne pre tých, čo to s MLM podnikaním myslia vážne a ich povedomie o MLM siaha ďalej ako po nejaké klikačky na webe.

Keď prospektovi idete predstaviť svoju MLM príležitosť, dôkladne zvážte výber miesta stretnutia. Uvediem pár príkladov, kde je možné uskutočniť stretnutie a uvediem aj prečo, výhody aj nevýhody. V princípe to môžu byť štyri miesta:

U vás doma

Túto možnosť ja osobne využívam najčastejšie. Doma ste pánom vy. Vy si vytvárate príjemné pracovné prostredie. Viete zabezpečiť, aby vás nevyrušovala TV, deti, domáce zvieratá.  Ak pracujete v produktovom MLM, produkty viete aj názorne predstaviť. Toto stretnutie vás finančne nič nestojí. Takto prospektovi ukazujete príklad, že aj mamička na materskej nemusí ísť preč od svojho dieťaťa a že svoje MLM podnikanie môže budovať aj popri materskej. Nevýhodou môže byť, že niektorému členovi vašej rodiny sa nemusia pozdávať cudzie návštevy vo vašej domácnosti.

Sem môžeme zahrnúť aj možnosť, keď niekomu predstavujete príležitosť napr. cez skype.  Ale ako som už vyššie uviedol, pre úspešné budovanie vášho MLM podnikania je potrebné budovať vzťahy medzi ľudmi. Takže skôr či neskôr sa s prospektom budete musieť stretnúť.

V kaviarni

Tento spôsob sa dá využiť vtedy, keď z nejakého dôvodu stretnutie nemôžete urobiť doma. Napríklad prospekt je z iného mesta a vy cez toto mesto prechádzate. Prípadne s prospektom robíte len predhovor, aby ste sa bližšie spoznali. Vtedy sa snažte zvoliť tichšie miesto a kde sa nefajčí. Nevýhodou je,  že káva prípadne čaj niečo stojí a vy nie vždy viete ovplyvniť okolnosti ako hluk rádia, TV prípadne hlučných návštevníkov kaviarne. Ak potrebujete prípadne ukázať nejaký produkt, dá sa to vo väčšine aj v kaviarni.

Doma u prospekta

Túto možnosť som ja osobne použil asi iba jeden krát. A má viac nevýhod ako výhod. Doma u  prospekta neurčujete podmienky vy. Nie ste tam pánom domu. Nemôžete prikázať prospektovi, aby vypol TV, rádio alebo zabezpečil deti prípadne domáce zvieratá, aby vás nevyrušovali.

V kancelárií

Táto možnosť  je dosť rozšírená hlavne medzi finančnými sprostredkovateľmi.  Im firma dáva k dispozícií kancelárie pre stretnutia s potenciálnymi klientami. No mať vlastnú kanceláriu nie je vždy jednoduché. Ak chcete mať vlastnú kanceláriu, musíte si prenajať nejakú miestnosť a to niečo stojí. Tu je ale podľa mňa narušená základná vlastnosť MLM a tou je rovnosť šance. Proste nie každý na to peniaze má.

Verím, že sa v diskusií pod článkom podelíte o svoje skúsenosti, kde sa stretávate s vašimi prospektami pri predstavovaní vašej MLM príležitosti a ktoré miesta stretnutia vám najlepšie fungujú.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Názor na “Nepodceňte výber miesta stretnutia s prospektom

  1. pedro

    Ja myslím ,že v domácom prostredí je to úplne naj akurát sú určití ľudia ktorý s tým majú problém a do bytu nechcú isť .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *