Ako môže v MLM uspieť veľmi mladý človek?

od autora: | 11. mája 2016

mlady_clovek_mlmPredpokladám, že otázku ako uspieť v MLM si položí každý, kto začína podnikať, alebo už podniká v MLM. Touto otázkou sa o to viac zaoberá mladý človek, ktorý môže byť pre väčšinu starších ľudí nedôveryhodný.

Viacero MLM spoločností umožňujú už 16 ročným začať svoje vlastné podnikanie a preto je táto téma pre nich veľmi aktuálna. Možno je to aj váš prípad. Ako teda môže v MLM uspieť veľmi mladý človek?

Mladý človek, ktorý sa rozhodol podnikať v MLM, má v podstate dve možnosti. Tou prvou možnosťou je, že pár rokov počká, keď bude starší. Ale ani to nemusí byť správne riešenie, pretože vždy sa nájde starší človek ako vy. Takto môžete čakať celý život.

Druhou možnosťou je nevšímať si prvú možnosť a pustiť sa aktívne do MLM podnikania.

Prečo ľudia majú problém spolupracovať s niekým mladším ako vy?

Základom je si uvedomiť, že vždy sa nájdu ľudia, mladí či starí, ktorí s vami nebudú chcieť podnikať.

Dôvodov môže byť viacero:

  • Myslia si, že ako mladý človek nedokážete viesť druhých ľudí a nechcú byť vedení mladým človekom
  • Možno si myslia, že ako mladý človek sa v živote len hľadáte a pri tejto MLM príležitosti dlho nevydržíte
  • Neveria, že môžete mať pre nich možnosť, ktorá im môže v živote pomôcť
  • Myslia si, že máte ako mladý človek málo skúseností v obore MLM
  • Možno sa len boja, že to nezvládnu a váš vek je pre nich vhodnou výhovorkou

Či už je to tak, alebo onak, nič s tým nenarobíte. Radšej sa zamerajte na ľudí, čo chcú s vami spolupracovať. Verte mi, tak ako budú ľudia, čo s vami spolupracovať nechcú, nájdu sa aj takí čo s vami budú radi spolupracovať a nebudú riešiť váš vek.

Čo urobiť preto, aby veľmi mladý človek uspel v MLM.

  • Požiadajte o pomoc staršieho človeka z vašej upline, nech vám pomôže

Pomoc staršieho človeka z vašej upline vám v MLM veľmi pomôže. Vyzdvihne vás pred staršími ľuďmi. Preto ak je s vami osobne na stretnutí, tak jeho pomoc môže vyzerať napr. takto:

XY je veľmi mladý človek, ale pracuje na sebe, vzdeláva sa, má prvé úspechy a dokáže vám pomôcť rovnako ako ja. V našom tíme si navzájom pomáhame a ak budete chcieť s XY spolupracovať, pomáhať vám bude celá jeho upline.

Mladý človek môže odpovedať aj takto:

V tomto podnikaní nie som sám. Môžete sa prísť pozrieť tam a vtedy a zoznámite sa s ľuďmi, s ktorými ja spolupracujem.

Týmto rýchlo zistíte, či daná osoba hľadá len výhovorky, alebo má len obavu, ktorú jej týmto odstránite.

  • Vzdelávajte sa

Vzdelávanie v MLM a nie len v MLM je veľmi dôležité. Úspešní ľudia sa celoživotne vzdelávajú. Keď sa budete vzdelávať, budete mať veľa skúseností a pre veľa otázok budete mať odpovede. Následne sa stanete odborníkom v danom obore.

  • Budujte si svoj postoj k vášmu MLM podnikaniu

MLM podnikanie je o postoji. Aký postoj k vášmu MLM podnikaniu zaujmete, podľa toho budete mať výsledok. Budete stretávať mladých aj starších ľudí ako vy a bude len na vás, ako sa k tomu postavíte. Preto si musíte uvedomiť, čo máte v rukách a isť ďalej, nech si ľudia myslia čokoľvek.

Ľudia okolo vás potrebujú MLM príležitosť. Je len na nich či ju využijú a aký postoj k vašej MLM príležitosti zaujmú. Nemá to nič spoločné s vami. Preto si ich rozhodnutia neberte osobne.

Ak vás článok zaujal, prípadne hľadáte zmenu, možno nájdeme spoločnú reč. Neváhajte ma kontaktovať alebo kliknite na spolupráca.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

4 názory na “Ako môže v MLM uspieť veľmi mladý človek?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *