Ako je to s manipuláciou v MLM

od autora: | 14. júna 2013

mlm, manipulácia v mlmKaždý, kto sa aspoň trochu zaujíma o podnikanie v MLM sa už musel stretnúť s názorom, že MLM je o manipulácií s ľudmi. Dovolím si tvrdiť, že z časti je to aj  pravda. Ale poďme po poriadku.

Pozor na negatívnu manipuláciu

Čo si myslíte o tom, keď zapnete televíziu a tam na vás vybehne reklama o možnosti zakúpenia nejakého produktu. Kvôli čomu je asi tá reklama? Načo slúži? Čo tým sledujú? Proste úlohou reklamy je nás zmanipulovať, aby sme si kúpili reklamovaný produkt či službu.

Denno denne sme manipulovaní inými ľudmi. Už len to, keď vám niekto niečo vysvetľuje tak vás manipuluje, aby ste prijali jeho názor. Ak sa zaujímate o MLM, vaše okolie(väčšinou) vás bude odhovárať. Budú vám hovoriť, že neuspejete, že to už veľa ľudí pred vami skúšali a neuspeli. Že oni nikoho úspešného nepoznajú, atď…Verte mi,  kto toto hovorí, hovorí o sebe. Hovorí o svojej neschopnosti a lenivosti sa posunúť dopredu. Preto sa vás bude snažiť brániť a ochraňovať, aby ste tiež neuspeli. Aby ste nevyčnievali z davu. Aj takéto slová sú manipuláciou.

Pozitívna manipulácia

Medzi ľudmi, ktorí sa venujú MLM podnikaniu, vás nebudú odhovárať ale práve naopak, budú vás povzbudzovať. Budú vám hovoriť, že na to máte, že aj vy môžete uspieť. Dostanete pomocnú ruku na ceste za úspechom. Spoznáte dôkazy úspechu. Spoznáte úspešných ľudí v MLM.

Budem rád, ak v komentároch uvediete aj vy situácie, kedy ste sa stretli či už s negatívnou alebo pozitívnou manipuláciou. Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *