Stanovujete si ciele vo vašom podnikaní?

od autora: | 1. januára 2015

ciel, stanovenie cieľa, mlm podnikanieZačiatok nového roka je už tradične obdobím, kedy si ľudia stanovujú nové ciele a dávajú si predsavzatia. No málokto to robí správne a pri svojich predsavzatiach vydrží dlhodobo.

Stretol som sa už aj s takým názorom, že nemá význam si nič plánovať, nedávať si žiadne ciele, pretože sa to potom nepodarí. No tento názor majú väčšinou menej úspešní ľudia, ktorí sa takto dobrovoľne vzdávajú zodpovednosti za svoj život. Plánovanie svojho života dali do rúk niekomu inému.

Podobne je to aj s našimi cieľmi. Pokiaľ vy sami nebudete mať ciele, tak budete pracovať na dosahovaní cieľov niekoho iného. Vlastné podnikanie(klasické podnikanie alebo MLM) je jednou z možností, ako si plniť svoje sny a pracovať na svojich cieľoch. To však neznamená, že v zamestnaní si nedokážete splniť to, po čom túžite.

Pred tým, ako si niečo naplánujete, pamätajte na toto:

„Svet pripravuje priestor pre ľudí, ktorých slová a činy smerujú za určitým cieľom.“  (Napoleon Hill)

Takže niečo si len naplánovať nestačí. Bude treba k tomu aj potrebná aktivita a odhodlanie.

Keď si postavíte cieľ, ktorý považujete za dostatočne dôležitý, významný a pre vás motivujúci, dostanete chuť ho aj realizovať.

Ak ste si už premysleli svoje ciele, či už osobné ciele, ciele týkajúce sa vášho podnikania a pod., skúste sa zamyslieť nad tým, či vás budú tieto ciele dlhodobo motivovať k ich realizácií a aktivite.

Príklad z praxe.

Rozhodnete sa, že budete 3-krát do týždňa cvičiť. No po týždni sa vám do cvičenia už nechce. Ale prečo sa vám už nechce pokračovať v cvičení? Jednou z príčin pravdepodobne bude, že neviete, prečo cvičíte. Čo chcete cvičením docieliť? Krajšiu postavu alebo sa lepšie cítiť po zdravotnej stránke? Čo vás na začiatku motivovalo dať si cieľ pravidelne cvičiť?

Rovnako je to aj v prípade MLM podnikania. Pokiaľ začnete podnikať a neviete presne, prečo ste s podnikaním začali, po čase vás podnikanie prestane baviť a vy neuspejete. Stratíte zmysel svojej činnosti.

Preto je veľmi dôležité si pri stanovovaní cieľov a pri predsavzatí aj povedať, prečo to robíte a čo tým získate. Len tak vás potrebné činnosti k dosahovaní cieľov budú dlhodobo baviť.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *