Ako si stanoviť cieľ a dodržať to

od autora: | 1. januára 2014

mlm_liderDnes si niečo povieme o tom, ako si správne stanovovať ciele a dodržať to. Možno ste sa už dostali do fázy, že ste sa začali zaoberať svojimi cieľmi. Ak áno, gratulujem vám. Prečo? Pretože ste sa rozhodli, že už nebudete pracovať na ciele niekoho iného. Týmto ste sa dostali k horným 5% ľuďom.

Cieľ musí byť reálny

V článku Ako nestratiť svoj cieľ nájdete typy čo robiť, aby ste nestratili svoje ciele. Ale treba si vedieť správne stanoviť ciele. Poviem vám, nie je to jednoduché. Ale dá sa to. V prvom rade je potrebné si vedieť stanoviť reálne ciele. Cieľ, že do mesiaca budete milionárom síce môže byť reálny, ale ak napr. začínate  podnikať v mlm, tak rovno na to zabudnite. Príklad reálneho cieľa je, že každý mesiac máte dve nové aktívne línie.

Keď si budete dávať nereálne ciele, budete sklamaný a demotivovaný ak sa vám to nepodarí. 

Vaším zámerom by malo byť dávať si reálne ciele, nie nereálne. Reálne ciele sa ľahšie duplikujú. Stanovovaním reálnych cieľov jednoduchšie dosiahnete úspech vo svojom živote. Vaši obchodní partneri budú vidieť na vás, ako sa vám plnia vaše ciele a budú to chcieť tiež.

Cieľ má byť s reálnym dátumom

Každý cieľ by mal okrem toho, že bude reálny, mal mať aj stanovený dátum. Dátum do ktorého si chcete cieľ splniť. Či už osobný alebo obchodný cieľ.  Potom už je len potrebné sa na cieľ zamerať a urobiť potrebné kroky k jeho naplneniu. Čím si stanovíte reálnejší cieľ, tým ho skôr dosiahnete a bude vás to motivovať k stanoveniu ešte väčších reálnych cieľov. Nakoniec vás to začne baviť a o to ide.

Verím, že sa v diskusií pod  článkom podelíte o svoje skúsenosti ako si vy stanovujete svoje ciele. Ak sa vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Aktívne podnikám v MLM. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti s MLM. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech v MLM. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

Facebook Twitter 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *